This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Rytel

DSCF1858Rytel to duża wieś na Pomorzu na skraju Borów Tucholskich, przy drodze krajowej nr 22, nad rzeką Brdą i kanałem Brdy. Dawniej siedziba gminy obecnie w gminie Czersk, powiecie Chojnice, województwie pomorskim.

Takie położenie naszej wsi sprawia, że jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku jako baza wypadów motoryzacyjnych, rowerowych, kajakowych i pieszych. Okoliczne lasy zachęcają do długich spacerów i grzybobrania, a infrastruktura hydrotechniczna pozwala na organizowanie spływów kajakowych, zarówno dla zaawansowanych kajakarzy jak i czysto rekreacyjnych.

Rzeka Brda jest wartko płynącym lewym dopływem Wisły wpadającym do niej w okolicach Bydgoszczy, zaś kanał Brdy toczy swoje spokojne wody aż do Bydgoszczy, gdzie łączy się z Brdą. Spływ obiema drogami zapewnia niepowtarzalne widoki i wrażenia. Miejscowe firmy organizują wszystko „od A do Z”.

Rytel ma doskonałe połączenie kolejowe z jednej strony z Chojnicami, a z drugiej z Tczewem, z kolei przez te węzły kolejowe z całą Polską. Podróż koleją do Trójmiasta trwa np. około dwóch godzin, podobnie do Bydgoszczy czy Piły.

Okolica oferuje również inne atrakcje turystyczne szczegółowo opisane tutaj.

 

Zapraszamy w Bory Tucholskie