Rytel

DSCF1858Rytel to duża wieś na Pomorzu na skraju Borów Tucholskich, przy drodze krajowej nr 22, nad rzeką Brdą i kanałem Brdy. Dawniej siedziba gminy obecnie w gminie Czersk, powiecie Chojnice, województwie pomorskim.

Takie położenie naszej wsi sprawia, że jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku jako baza wypadów motoryzacyjnych, rowerowych, kajakowych i pieszych. Okoliczne lasy zachęcają do długich spacerów i grzybobrania, a infrastruktura hydrotechniczna pozwala na organizowanie spływów kajakowych, zarówno dla zaawansowanych kajakarzy jak i czysto rekreacyjnych.

Rzeka Brda jest wartko płynącym lewym dopływem Wisły wpadającym do niej w okolicach Bydgoszczy, zaś kanał Brdy toczy swoje spokojne wody aż do Bydgoszczy, gdzie łączy się z Brdą. Spływ obiema drogami zapewnia niepowtarzalne widoki i wrażenia. Miejscowe firmy organizują wszystko „od A do Z”.

Rytel ma doskonałe połączenie kolejowe z jednej strony z Chojnicami, a z drugiej z Tczewem, z kolei przez te węzły kolejowe z całą Polską. Podróż koleją do Trójmiasta trwa np. około dwóch godzin, podobnie do Bydgoszczy czy Piły.

Okolica oferuje również inne atrakcje turystyczne szczegółowo opisane tutaj.

 

Zapraszamy w Bory Tucholskie