Okolice Rytla

 Miejsca godne polecenia w pobliżu Rytla to :

DSCF1859Czyste okoliczne lasy dookoła siedziby firmy zachęcają do długich spacerów i grzybobrania w sezonie.

CMENTARZYSKO W ODRACH – cmentarzysko kultury wielbarskiej przypisywane wędrówce Gotów i Gepidów ze Skandynawii nad Morze Czarne.
Cmentarzysko leży na wschodnim brzegu Czarnej Wody w pobliżu wsi Odry i zajmuje 16,91 hektarów na terenie rezerwatu przyrody Kamienne Kręgi. Obejmuje 10 kręgów kamiennych i 29 kurhanów.

WIELE – wieś kaszubska w gminie Karsin na południowym krańcu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Wielewskim.

AKWEDUKT W FOJUTOWIE – akwedukt będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanały Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska.

CHARZYKOWY – wieś turystyczno-letniskowa w gminie Chojnice nad Jeziorem Charzykowskim. W Charzykowach znajduje się siedziba Parku Narodowego Bory Tucholskie.

KROJANTY. W dniu 1 września w pobliskich kojantach grupa rekonstrukcyjne odtwarzają szarżę polskiej kawalerii jaka miała miejsce w czasie II Wojny Światowej.

WDZYDZE KISZEWSKIE – wieś kaszubska położona w gminie Kościerzyna , na Pojezierzu Kaszubskim i na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Miejscowość położona nad jeziorem Gołuń, siedziba najstarszego w Polsce skansenu  – KASZUBSKIEGO PARKU ETNOGRAFICZNEGO.
W skansenie znajduje się XVII-wieczny kościółek przeniesiony ze Swornegaci , chata z Piechowic oraz wiatrak holenderski. Są tam też organizowane warsztaty rekodzielnicze dla zwiedzających gości.

Uwaga! Niektóre grzyby przedstawione na zdjęciach w galerii są niejadalne lub wręcz trujące.

Zapraszamy w Bory Tucholskie